Funam Sp. z o.o. ul. Mokronoska 2 52-407 Wrocław
tel.: 71 364 37 57 faks : 71 364 55 23 napisz do nas info@funam.pl

Home
»Stacje uzdatniania wody«
Oferowane wyroby
Lista realizacji
Referencje
Oferowane wyroby
Lista realizacji
Referencje
» Fontanny «
Lista realizacji
Referencje
Kontakt
do góry do góry
Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy
Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy
Publikacja za:Autor: Piotr Walczak
Dobre firmy, bo z certyfikatem
Aż 28 firm dostało w tym roku Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy. To juz dziesiąta edycja konkursu, podczas którego wręczane są te prestiżowe wyróżnienia.

W tym roku było wyjątkowo uroczyście. Honorowy patronat nad imprezą objął wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk, a przewodniczącym Kapituły przyznającej certyfikat został marszałek województwa Andrzej Łoś. Uroczystość została zorganizowana tydzień temu w Sali Wielkiej ratusza.
  Certyfikaty dostają firmy, które swoją działalnością wnoszą istotny wkład w rozwój Dolnego Śląska, a często są wizytówką naszego regionu. Wśród tegorocznych laureatów jest dwudziestu przedsiębiorców z Wrocławia i ośmiu z Dolnego Śląska. Największa firma zatrudnia blisko 1300 pracowników, a najmniejsza trzech. Wszystkie przeszły pozytywnie kolejne etapy weryfikacji i od teraz mogą posługiwać się symbolem regionalnego certyfikatu wiarygodności i jakości gospodarczej.
Założeniem organizatorów jest budowanie wspólnej tożsamości regionalnej i wspieranie wzrostu gospodarczego Dolnego Śląska przez promowanie przedsiębiorczości i tworzenie korzystnych warunków jej rozwoju. Nagroda wpisuje się w strategię rozwoju województwa, która zakłada promowanie markowych produktów i dobrych firm.
- Wzrost gospodarczy na Dolnym Śląsku w 2006 roku wyniósł około 11 procent. W tym roku prognozy są również optymistyczne. To pozwala nam porównywać się z tygrysami azjatyckimi - mówił z dumą podczas uroczystości marszałek Andrzej Łoś.
- To zasługa prężnie rozwijających się firm, które inwestują w kapitał ludzki. Jest on ogromnym potencjałem naszego regionu - wyjaśniał wojewoda Krzysztof Grzelczyk.
  DCG to nie tylko korzyści z otrzymanej statuetki, ale też płaszczyzna komunikacji przedsiębiorców z władzami regionu. Dobra współpraca gwarantuje stabilny, bezpieczny grunt dla rozwoju firmy. Korzyści z tego przedsięwzięcia są obopólne. Spółki są promowane przez region i jednocześnie promując siebie, kreują pozytywny wizerunek Dolnego Śląska. Jako miejsce przyjazne inwestorom, gdzie można osiągnąć sukces. Nawet w skali europejskiej, biorąc pod uwagę eksport takich laureatów, jak Sonel, Donako czy Bodzio.   Janislaw Muszyński, przewodniczący Rady Inicjatorów DCG:
- Jest tu wiele firm międzynarodowych, więc Dolny śląsk pojawi się na wizytownikach, kopertach, na całej papeterii firmowej. Jest to cala machina propagandowa, która będzie promowała nasz region.
  DCG jest wzorowany na prestiżowych nagrodach zagranicznych, takich jak japońska Nagroda Deminga, amerykańska Nagroda Malcolma Baldriga czy Europejska Nagroda Jakości. Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy jest przyznawany w czterech kategoriach: dla firmy małej, średniej, dużej oraz wznawiającej starania o przyznanie certyfikatu. Oceny kandydatów dokonuje kapituła. Przy wyborze kieruje się wynikami finansowymi firmy, zatrudnieniem, stosowaniem zasad etyki i uczciwej konkurencji, kodeksu pracy czy podnoszeniem kwalifikacji swoich pracowników. Nie bez znaczenia jest też zaangażowanie przedsiębiorstwa w ochronę środowiska i ekspansja na rynku krajowym i międzynarodowym. Pierwszym podstawowym kryterium jest sytuacja finansowa spółki.
- Firma musi legitymować się dodatnimi wynikami finansowymi, pozytywnymi wskaźnikami ekonomicznymi aktualnymi i prognozowanymi oraz powinna terminowo regulować wszystkie zobowiązania finansowę - precyzuje prof. Piotr A. Wrze-cioniarz, wiceprzewodniczący kapituły DCG. Wymogi stawiane przed kandydatami są jasne i powszechnie znane. Pomimo tego w każdej edycji ok. 10-15 proc. firm przecenia swoje możliwości i nie dostaje wyróżnienia.
 Pierwsze certyfikaty zostały przyznane w 2001 roku podczas forum politycznego i gospodarczego w Krzyżowej. Wówczas otrzymało je 12 firm. Do tej pory podczas dziesięciu edycji imprezy przyznano 191 certyfikatów. 28 kwietnia 2006 r. DCG został przekształcony w regionalny certyfikat wiarygodności gospodarczej przyznawany dolnośląskim przedsiębiorcom. Współorganizatorami zostały trzy strony: województwo dolnośląskie reprezentowane przez zarząd województwa, Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego i Rada Inicjatorów DCG.   Uzyskanie wyróżnienia wiąże się z wieloma korzyściami. - Przynależność do elitarnej pierwszej ligi dolnośląskich firm, prestiż, promocja w mediach, umocnienie wizerunku firmy - wymienia jednym tchem prof.Wrzecioniarz.
- To nawet świadectwo moralności - dodaje marszałek Łoś.
  Dobrym zwyczajem na świecie jest posiadanie przez spółkę zdjęcia szefa firmy z szefem regionu. To ilustruje dobre relacje i podkreśla rangę firmy. - My takie więzi właśnie budujemy - zapewnia Janisław Muszyński.
© 2010 Funam Sp. z o.o.   Wszelkie prawa zastrzeżone. dezynfekcja wody basenowej - czyszczenie basenów - pompy dozujace - analiza wody
elektroliza soli - fotometry - stacje dozujace